Erapo.cz - výhodné Erasmus+ cestovní pojištění
Chci se výhodně pojistit vypočítat pojištění

Jak uzavřít ERAPO pojištění? Jednoduše, online.

Pojistný produkt ERAPO vznikl ve spolupráci s jedničkou v cestovním pojištění, UNION pojišťovnou a odborníky na pracovní stáže programu ERASMUS+, WORKSPACE EUROPE tak, aby splňoval všechny požadavky programu ERASMUS+ a také potřeby studentů a učitelů. Kalkulačka pojištění Vám pomůže jednoduše a přehledně vybrat potřebný balíček pojištění přesně pro Váš vybraný typ mobility. Pojištění uzavřete přímo online a všechny potřebné dokumenty obdržíte okamžitě mailem nebo si je rovnou vytisknete.

*Pokud si nejste jistí, co dané pole kalkulačky ERAPO znamená, můžete přejít myší na informační tlačítko se symbolem "?", Aby se zobrazily podrobnější informace s vysvětlením.

Zadání parametrů pobytu ERASMUS+

Nejprve vyberete přes interaktivní kalendář začátek platnosti pojištění (datum odjezdu z domovské země) a konec platnosti pojištění (datum příjezdu do domovské země). Pokračujete výběrem cílové destinace ze seznamu všech zemí světa. Zadávání parametrů pobytu ukončíte výběrem mobility programu ERASMUS+ a výběrem rizikové skupiny pojištění. Pokud si nejste jisti, jakou rizikovou skupinu vybrat, pomůže Vám Pomocník pro výběr správné rizikové skupiny, který je umístěný přímo v kalkulačce cestovního pojištění ERAPO.

Výběr z balíčků pojištění ERAPO

Po zadání parametrů zahraničního pobytu si můžete vybrat jeden z balíčků rizik pojištění. Kalkulačka Vám umožní vybírat jen z těch balíčků krytí, které splňují požadavky programu ERASMUS+ pro Vámi vybraný typ mobility. Výběr balíčku je třeba dobře zvážit, podle toho, jaká rizika chcete mít na pobytu krytá. Každému studentovi a i učiteli doporučujeme vybrat balíček ERAPO PREMIUM, který obsahuje krytí všech dostupných rizik. Pro zobrazení podrobného přehledu limitů krytí jednotlivých rizik stačí kliknout na informační text pod každým balíkem

Rekapitulace a zadání údajů

Po výběru balíčku pojištění se Vám zobrazí rekapitulace zadaných údajů, nezapomeňte si je pořádně zkontrolovat. V případě, že jste v prvním kroku zadali nesprávné údaje, klidně se vraťte zpět a chybu opravte. Pod rekapitulací je třeba identifikovat pojistníka (osobu, která pojištění uzavírá) a pojištěného (osobu, pro kterou je pojištění určeno). V případě pokud je pojistník a pojištěný stejná osoba, stačí zaškrtnout tlačítko a údaje se přenesou, není nutné opětovné vypisování. Na závěr už jen vyberete ze seznamu Vaši školu a vztah ke škole.

Uzavření pojištění

Po souhlasu s podmínkami a stisknutím tlačítka "uzavřít pojištění" se vygeneruje smlouva a zobrazí se všechny potřebné dokumenty, které si můžete rovnou vytisknout. Pokud nemáte možnost tisku, nic se neděje, všechny potřebné dokumenty Vám byly automaticky zaslány na vámi zadaný e-mail. Úhradu pojistného provedete jednoduše bankovním převodem na základě údajů ve smlouvě nebo v e-mailu. Nezapomeňte smlouvu uhradit co nejdříve, úhrada pojistného musí být připsána na účet pojišťovny nejpozději v den vycestování.

Součástí generovaných dokumentů je i pojistný certifikát, který předejte Vašemu ERASMUS+ koordinátorovi. 

V případě, pokud nevíte jak pojištění ERAPO uzavřít nebo máte otázky, neváhejte nás kontaktovat mailem info@erapo.cz nebo telefonicky +420 739 004 500.


Mohlo by Vás zajímat:
  • Jaké údaje potřebuji pro výpočet a uzavření pojištění ERAPO?
  • Jaké dokumenty obdržím po uzavření smlouvy?
  • Který balíček pojištění ERAPO je pro mě nejvhodnější?

*Informace zmíněné v tomto článku jsou aktuální v době zveřejnění.

Partneri

  • partner-logo
  • partner-logo
  • partner-logo
Zpracováváme Vaše údaje