Erapo.cz - výhodné Erasmus+ cestovní pojištění
Chci se výhodně pojistit vypočítat pojištění

Zelené cestování jako začátek zelenější mobility

Chystáte se na mobilitu a přemýšlíte nad tím, jakým způsobem by mohla být vaše mobilita ekologičtější? Začít můžete již při plánování toho, jak se na mobilitu dopravíte.
Zapomeňme tentokrát na cestu letadlem či autem a pojďme se podívat na jiné možnosti. Vybrat si můžete nízkoemisní dopravní prostředky jako jsou autobusy a vlaky nebo cestu sdíleným autem. car-pooling (min. 2 osoby cestující společně na mobilitu).
Pokud si zvolíte jeden z těchto zelenších způsobů nejenže snížíte uhlíkovou stopu vašeho Erasmus pobytu, ale také můžete využít jednorázového finančního příspěvku na zelené cestování ve výši 50 EUR jako doplňující částku individuální podpory. Zároveň vám mohou být přiděleny navíc dny na cestu (max. 2 dny před mobilitou a max. 2 dny po mobilitě). Tyto dny budou započteny do individuální podpory s finančním grantem.
Pro získání příspěvku je třeba vyplnit čestné prohlášení před odjezdem na mobilitu a po skončení mobility je třeba doložit jízdenky, případně lístek s vyúčtováním za benzin a potvrzení o zaplacení za účelem zdokladování cesty na mobilitu.
Cestou na mobilitu však vše teprve začíná a čeká vás ještě mnoho možností jak můžete udělat vaši mobilitu zelenější. Počínaje vhodně sbaleným zavazadlem, přes ekologické zařízení vašeho ubytování až po udržitelné stravování, vše v duchu „Refuse, reduce, reuse, repurpose or recycle“.

Partneri

  • partner-logo
  • partner-logo
  • partner-logo
Zpracováváme Vaše údaje