Erapo.cz - výhodné Erasmus+ cestovní pojištění
Chci se výhodně pojistit vypočítat pojištění

Potřebuji ERAPO pojištění i když mám Evropský zdravotní průkaz?

Určitě ano. Evropský průkaz zdravotního pojištění (EPZP) Vám zajistí jen nezbytnou zdravotní péči, má omezenou územní platnost a navíc nesplňuje požadavky pro pojištění více typů mobilit programu ERASMUS+. V některých zemích můžete dokonce doplácet spoluúčast v případě ošetření nebo operace.

Územní platnost EPZP

Evropský průkaz zdravotního pojištění má omezenou územní platnost, platí jen v zemích EU, Srbska, Norska, Švýcarska, Lichtenštejnska, Makedonie a Islandu. Na území jiné země Vám tento průkaz nezajistí žádnou zdravotní péči. Proto pokud cestujete na program ERASMUS+ do země, kde EPZP neplatí, budete potřebovat komerční pojištění.

Co kryje EPZP

Evropský průkaz zdravotního pojištění kryje jen neodkladnou potřebnou zdravotní péči. To znamená, že pokud potřebujete v zahraničí ošetřit, máte na základě EPZP nárok na lékařsky nezbytnou zdravotní péči ve stejném rozsahu a podle stejných kritérií jako obyvatelé (pojištěnci) dané země. Takže pokud v dané zemi platí pojištěnci při ošetření nebo operaci spoluúčast, budete ji muset zaplatit i Vy. Pokud se chcete vyhnout tomu, abyste v zahraničí platili náklady na ošetření nebo spoluúčast, měli byste si uzavřít komerční pojištění ERAPO.

Požadavky programu ERASMUS+

Pro některé typy mobilit je povinným požadavkem programu ERASMUS+ mít uzavřené speciální pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou v přijímající organizaci. Evropský průkaz zdravotního pojištění toto pojištění odpovědnosti za škodu nekryje. Také EPZP neobsahuje velmi oblíbené pojištění zavazadel pro případ jejího poškození, ztrátu nebo krádež dokladů a ani asistenční služby.

Řešením je ERAPO

ERAPO pojištění je vyvinuto tak, aby vyhovovalo požadavkům programu ERASMUS+ a potřebám studentů a učitelů. Pojištění si uzavřete jednoduše online, za pár minut a navíc s extra slevou 35 %. Při uzavírání pojištění si zvolíte Vaši destinaci, která může být kdekoliv na světě, a navolíte si krytí, které potřebujete. Spolu s rizikem obecné odpovědnosti za škodu automaticky pojištění ERAPO kryje i odpovědnost za škodu způsobenou v přijímající organizaci.

A to nejlepší nakonec... 
ERAPO Vám jako jediná online kalkulačka cestovního pojištění garantuje správný výběr pojistného krytí pro zvolený typ mobility. Po uzavření smlouvy obdržíte ihned e-mailem Pojistný certifikát pro ERASMUS+ koordinátora.

Mohlo by Vás zajímat:
  • Potřebuji ERAPO pojištění i když mám celoroční cestovní pojištění?
  • Správný výběr destinace
  • Limity krytí pojištění ERAPO

* Informace zmíněné v tomto článku jsou aktuální v době zveřejnění.

Partneri

  • partner-logo
  • partner-logo
  • partner-logo
Zpracováváme Vaše údaje